Rubriky
Nezařazené

Pozvánka na svatbu a svatební oznámení

V dnešní době se tyto dvě věci velice často zaměňují, ale mějte na paměti, že pozvánka na svatbu není svatební oznámení. Svatební oznámení pouze informuje rodinu, přátele a veřejnost, že dochází k významné šťastné události, naproti tomu pozvánka na svatbu adresáty přímo zve jako hosty nevěsty a ženicha ke stolu. Na trhu najdete nespočet druhů svatebních oznámení a pozvánek, stačí si jen vybrat. Při výběru stylu a motivu záleží pouze na vaší představě a vkusu. Kromě klasického oznámení s motivy kytiček, prstýnků a růžiček, začínají být čím dál více oblíbená originální a vtipně napsaná oznámení, která se vyrábí přímo na míru.

Svatební oznámení a pozvánky se rozesílají minimálně měsíc před svatbou. Vzhledem k tomu, že většina svateb se koná přes léto, v období dovolených, doporučujeme i o tři měsíce dříve. Ke svatebnímu oznámení pro vybranou skupinu přikládáme i pozvánku na hostinu či raut. K rozesílání oznámení a pozvánek vám může posloužit i email, ale tištěné má přeci jen něco více do sebe.

Další neméně důležitá část je samotný text na svatebním oznámení. Nezapomínejte na důležité informace, jako je datum, hodina a místo konání svatby. Na oznámení samozřejmě nesmí chybět vaše jména ( bez titulů ). Text na svatebním oznámení může být napsaný jednoduše, vtipně nebo můžete použít nějaký pěkný citát. Samotný text by měl alespoň trochu vystihovat vaši osobnost.

Svatební oznámení a pozvánky většinou seženete ve svatebních salonech, tiskárnách, na internetu ve specializovaných e-shopech či grafických studiích, kde vám je navrhnou a připraví na míru dle vašich představ. Pro ty, kteří mají omezený rozpočet a jsou alespoň trochu šikovní, mohou si oznámení vyrobit i svépomocí. Inspiraci naleznete na internetu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *