Svatební tradice a zvyky jsou neodmyslitelnou součástí mnoha českých svateb. Podívejte se na ty nejvíce dodržované a inspirujte se i těmi méně častými. Pro formální i zábavnou část svatby jich máme připraveno hned několik.

Svatební tradice a zvyky

Ve chvíli, kdy novopečený ženich a nevěsta nastoupí na parket, zůstane málokteré ženské oko suché. Zatímco svatebčané se na první tanec novomanželů těší, ústřední dvojice to mnohdy vnímá naopak. Kdo by se divil? V osobním životě se většinou nenaskytne mnoho přirozených situací, kde se dá tahle pohybová aktivita trénovat. I tak se přestaňte bát, protože novomanželský tanec si můžete náležitě užít. Jak na to?

Svatební tradice a zvyky -Házení svatební kytice

Svatební tradice.Házení svatební kytice je zvyk, který se provádí až na samotném konci svatební hostiny – přesněji těsně před tím, než nevěsta opustí hostinu. Vzhledem k faktu, že často někteří hosté nezůstávají do konce je možno tuto tradici uskutečnit dříve. Samotné házení pak probíhá tak, že do hloučku někde uprostřed volného prostoru se postaví všechny přítomné svobodné ženy a slečny, nevěsta se postaví k nim zády (alespoň 2m od nich) a svatební kytici hodí přes levé rameno směrem k ním. Ta žena/slečna, která kytici chytí se může začít radovat – podle tradice ji čeká do 1 roka svatba.

Svatební tradice a zvyky hazení kyticí

Svatební hosté vytváří po obřadu uličku, kterou musí novomanželé ruku v ruce projít. Přitom se jim hosté mohou snažit nenásilně v cestě zabránit (házením rýže a pod). Symbolikou je společné překonání nesnází.

Zřejmě jedna z nejobvyklejší svatebních tradic. Střepy mají manželství přinést štěstí, společné zametení a úklid pak ukázat hostům, že společně všechny překážky překonají.

Dj-na-svatbu

Ten z manželů, který drží nůž (druhý má ruku přes jeho), bude mít v manželství dominantní postavení. Podle jiné verze tradice má nůž držet nevěsta, její ruku má přitom překrývat dlaň ženichova, to jako symbol její opory.
Pozor, dietu v tuto chvíli stranou. Žádný ze svatebčanů by neměl ochutnání svatebního dortu odmítnout, jinak to jemu, ale i novomanželům přinese smůlu.Facebook

 

Předem se dohodneme na každém detailu, abyste s hudební produkcí na svatbě byli maximálně spokojeni. Rád Vám poradím při výběru hudebních žánrů i složení playlistu. Pokud si přinesete na přenosném médiu vlastní hudbu, rád ji do programu zařadím.

Na akce vozím projektor a plátno.

Copyright © 2021 DJ Martin Samek. Všechna práva vyhrazena.

Home | Policy | FAQ